"Zlecenie na pisarza" - spotkanie z autorami serii Na F/Aktach

spotkania autorskie

Czy „powieść życia” można napisać na zlecenie? Jak głęboko trzeba zejść, żeby dosięgnąć prawdy o naturze zła? Na dyskusję o związku literatury, kasy i zbrodni zaprasza Wydawnictwo Od Deski Do Deski.

Chcemy porozmawiać o tym, jak powstają nowe dzieła, czy są to pomysły z głębi duszy i serca autora, czy też coraz powszechniejsze staje się pisanie na zamówienie. Chcemy zapytać pisarzy, jak wygląda ich warsztat pracy przy tworzeniu powieści dokumentalnych. Co niesie ze sobą kontakt z autentycznymi aktami sądowymi. Ile jest prawdy, a ile fikcji w serii Na F/Aktach.

Dyskutować będą autorzy powieści dokumentalnych: Sylwia Chutnik, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Łukasz Orbitowski oraz pomysłodawca i wydawca serii Na F/Aktach – Tomasz Sekielski. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

// Seria na F/Aktach //

Po raz pierwszy w Polsce w ręce czytelnika trafia seria powieści dokumentalnych. Autorzy, na podstawie dokumentów, doniesień z sal sądowych oraz zeznań i artykułów prasowych, stworzyli sfabularyzowane historie głośnych zbrodni, które popełniono w ciągu ostatnich dekad. Porywające historie i obraz społeczeństwa tworzą swoisty reportaż z polskiej codzienności.

Premierowa powieść serii, „Preparator” Huberta Klimki-Dobrzanieckiego, ukazała się 30 marca 2015 roku. Kolejna pozycja: "Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego trafi do księgarń 18 maja.

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. W czasie korzystania z serwisu pliki będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki.